5/31/2017

Dieta MIND, czyli jak zadbać o swój umysł

Małgorzata Rusek
Jakiś czas temu w artykule pisanym dla portalu Czytamy Etykiety wzięłam pod lupę stosunkowo nową dietę, jaką jest dieta MIND. Jest to dieta, jak mogą się domyślić osoby znające język angielski, korzystnie wpływająca na funkcjonowanie naszego umysłu, aczkolwiek sama nazwa jest trochę zabawą językową 😉.


Tak się złożyło, że o diecie dobrej dla mózgu już kiedyś pisałam w kontekście zapobiegania chorobie Alzheimera - artykuł możecie przeczytać ⇒ tutaj. Ale zważywszy na to, że coraz więcej osób wykonuje pracę umysłową, myślę, że więcej informacji w tym temacie się spokojnie przyda.

Jako, że sezon na truskawki w rozkwicie, wkrótce pojawią się inne owoce jagodowe, to jest to świetny moment, żeby o diecie MIND poczytać. Dlaczego? Tego oczywiście dowiecie się z artykułu!


Zdjęcie na licencji CC0, pixabay.com

Małgorzata Rusek / Dietetyk

Dietetyk z wykształcenia i pasji. Absolwentka SGGW w Warszawie. Kieruje się wiedzą opartą na dowodach naukowych, którą stale pogłębia zarówno samodzielnie, jak i uczestnicząc w szkoleniach i kursach. Wegetarianka i miłośniczka książek.

W przepisach często nie podaję ilości składników, chyba że jest to istotne, ponieważ są one zależne od indywidualnego zapotrzebowania.
Zalecenia odnośnie zdrowego odżywiania kieruję do zdrowych osób dorosłych o przeciętnej aktywności fizycznej. W przypadku innych osób mogą się one różnić.
Zdjęcia potraw oraz wszystkie teksty są mojego autorstwa i podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wykorzystywanie ich bez mojej zgody jest zabronione.

Copyrights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Templatelib