4/06/2017

Jabłkowo-cynamonowa owsianka z chia

Małgorzata Rusek
Przepis tak banalny, że się zastanawiałam, czy w ogóle jest sens go publikować 😉. Ale chciałam się z Wami podzielić tym prostym acz bardzo fajnym pomysłem. To taka wariacja na temat "nocnej owsianki" - czyli wieczorem mieszamy różne składniki, a rano voilà mamy gotowe śniadanie! Bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie dla osób, którym rano totalnie brakuje czasu, taką owsiankę można też wygodnie zabrać na wynos bez obaw, że coś się rozleje. Bo ma gęstą "budyniowatą" konsystencję, płatki owsiane i chia wchłaniają dużo wody z mleka i jogurtu. Do tego jest sycąca, pełna składników odżywczych, daje energię na długie godziny. Z wersjami smakowymi można eksperymentować do woli, ja uwielbiam ponadczasowe połączenie jabłek z cynamonem i rodzynkami 💕.Składniki:
na 2 porcje
  • 100 g płatków owsianych błyskawicznych
  • 1 duże jabłko (200 g)
  • 4 łyżki chia (40 g)
  • 2 łyżki rodzynek (20 g)
  • opakowanie 250 g jogurtu naturalnego
  • 1 szklanka mleka (250 g)
  • cynamon do smaku (ja lubię dużo 😁)

Wykonanie:
  1. Jabłko pozbawić gniazd nasiennych i zetrzeć na grubych oczkach tarki. Rodzynki wypłukać pod bieżącą wodą.
  2. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać i włożyć do lodówki na parę godzin, najlepiej na całą noc.
Wysmakowane śniadania

Małgorzata Rusek / Dietetyk

Dietetyk z wykształcenia i pasji. Absolwentka SGGW w Warszawie. Kieruje się wiedzą opartą na dowodach naukowych, którą stale pogłębia zarówno samodzielnie, jak i uczestnicząc w szkoleniach i kursach. Wegetarianka i miłośniczka książek.

W przepisach często nie podaję ilości składników, chyba że jest to istotne, ponieważ są one zależne od indywidualnego zapotrzebowania.
Zalecenia odnośnie zdrowego odżywiania kieruję do zdrowych osób dorosłych o przeciętnej aktywności fizycznej. W przypadku innych osób mogą się one różnić.
Zdjęcia potraw oraz wszystkie teksty są mojego autorstwa i podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wykorzystywanie ich bez mojej zgody jest zabronione.

Copyrights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Templatelib