1/04/2017

Sałatka ze szpinakiem, gruszką, żurawiną

Małgorzata Rusek
Przedstawiam Wam pomysł na bardzo prostą i szybką sałatkę (a właściwie surówkę, ale jakoś mi ta nazwa "nie gra"), w której łączą się i mieszają ze sobą różne smaki. Efekt końcowy jest przepyszny, wierzcie mi! Albo może nie wierzcie, lepiej spróbujcie sami 😄. Mamy tu delikatny szpinak, którego smak właściwie ginie w towarzystwie słodkiej gruszki i kwaskowatej żurawiny. Świeża żurawina świetnie przełamuje słodycz gruszki, a jednocześnie dzięki takiemu połączeniu da się ją zjeść i nie wykrzywia gęby 😉. Nie wyobrażam sobie tej sałatki bez chrupiących orzechów włoskich, przydaje się też odpowiedni dressing. Naprawdę polecam, nie bójcie się nowych połączeń smakowych, mogą okazać się przepyszne! Yummy!Składniki:
  • świeży szpinak "baby"
  • dojrzała gruszka
  • świeża żurawina
  • orzechy włoskie
  • olej rzepakowy
  • melasa trzcinowa (opcjonalnie)
  • ocet balsamiczny (opcjonalnie)

Wykonanie:
  1. Szpinak umyć, delikatnie osuszyć, gruszkę umyć i pokroić na kawałki, żurawinę opłukać, orzechy pokroić na kawałki
  2. Ułożyć na talerzu albo w salaterce. Przygotować dressing z oleju, wody oraz odrobiny melasy i octu balsamicznego i polać sałatkę. Można ją tylko delikatnie skropić nierafinowanym olejem.

Małgorzata Rusek / Dietetyk

Dietetyk z wykształcenia i pasji. Absolwentka SGGW w Warszawie. Kieruje się wiedzą opartą na dowodach naukowych, którą stale pogłębia zarówno samodzielnie, jak i uczestnicząc w szkoleniach i kursach. Wegetarianka i miłośniczka książek.

W przepisach często nie podaję ilości składników, chyba że jest to istotne, ponieważ są one zależne od indywidualnego zapotrzebowania.
Zalecenia odnośnie zdrowego odżywiania kieruję do zdrowych osób dorosłych o przeciętnej aktywności fizycznej. W przypadku innych osób mogą się one różnić.
Zdjęcia potraw oraz wszystkie teksty są mojego autorstwa i podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wykorzystywanie ich bez mojej zgody jest zabronione.

Copyrights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Templatelib