12/13/2015

Piernikowy pudding chia

Małgorzata Rusek
Jakoś jeszcze nie czuję świątecznej atmosfery, zresztą nie lubię tej grubej materialistycznej otoczki nakręcanej przez handel - mikołajów, reniferów, choinek i całej reszty atakujących w sklepach od listopada. Prawdziwą bożonarodzeniową atmosferę poczuję dopiero jak przyjadę do domu - takie uroki studiowania w innym mieście. Ale jako, że do tych świąt coraz bliżej, proponuję pyszny deser delikatnie wprowadzający w świąteczny nastrój. Bo i z tym przede wszystkim kojarzą mi się pomarańcze i piernik. Ale zamiast piec ciasto czy ciasteczka, zrobiłam pudding z wykorzystaniem cudownych nasionek szałwii hiszpańskiej. Mmmm, co za zapach, co za smak! A robi się tak banalnie prosto, że nie ma możliwości, że coś nie wyjdzie.

Pamiętajcie, że Wasze zdrowie jest w Waszych rękach i... na Waszych talerzach! Może następnym razem zamiast kupić w sklepie paczkę pierniczków, zrobicie taki pudding?Składniki:
na 2 porcje
  • 1 dojrzały banan (120 g)
  • 1 duża pomarańcza (250 g)
  • 3 łyżki nasion chia (30 g)
  • ½ łyżeczki karobu (3 g)
  • ½ łyżeczki cynamonu
  • ½ łyżeczki przyprawy do piernika (bez mąki i cukru w składzie)

Wykonanie:
  1. Owoce umyć, obrać i zmiksować z cynamonem, przyprawą do piernika i karobem.
  2. Wymieszać z chia, odstawić na 10-15 minut i ponownie wymieszać. Wstawić do lodówki na przynajmniej 3 godziny. Gotowe!1 porcja (bez dekoracji) dostarcza:

Małgorzata Rusek / Dietetyk

Dietetyk z wykształcenia i pasji. Absolwentka SGGW w Warszawie. Kieruje się wiedzą opartą na dowodach naukowych, którą stale pogłębia zarówno samodzielnie, jak i uczestnicząc w szkoleniach i kursach. Wegetarianka i miłośniczka książek.

Pięknie dziękuję za wszystkie komentarze, Wasze opinie są dla mnie niezmiernie ważne!
Będzie mi miło, jak osoby publikujące jako "Anonimowy" podpiszą się swoim imieniem czy ksywką :)

W przepisach często nie podaję ilości składników, chyba że jest to istotne, ponieważ są one zależne od indywidualnego zapotrzebowania.
Zalecenia odnośnie zdrowego odżywiania kieruję do zdrowych osób dorosłych o przeciętnej aktywności fizycznej. W przypadku innych osób mogą się one różnić.
Zdjęcia potraw oraz wszystkie teksty są mojego autorstwa i podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wykorzystywanie ich bez mojej zgody jest zabronione.

Copyrights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Templatelib