7/17/2015

Pudding chia z płatkami owsianymi i brzoskwiniami

Małgorzata Rusek
Omnomnom, taki pudding to meega pyszne śniadanko, zaręczam! Robi się bardzo prosto i szybko, właściwie wystarczy składniki dzień wcześniej zalać mlekiem, a rano tylko przygotować owoce. Sam pudding z chia jest za mało treściwy na początek dnia, dlatego polecam wersję z dodatkiem płatków. Spokojnie można użyć innych płatków, na przykład jaglanych, jak ktoś jest na diecie bezglutenowej. Jednak warto pamiętać, że owsiane mają najwięcej wartości odżywczych. No, ale już koniec o kwestiach żywieniowych, zapraszam po przepis. Mam nadzieję, że znajdą się chętni na takie cudo 😁.Składniki:
na 1 sporą porcję lub 2 mniejsze np. na podwieczorek
  • 2 łyżki nasion chia (20 g)
  • 5 łyżek płatków owsianych błyskawicznych (50 g)
  • 1 szklanka mleka (250 g)
  • 2 brzoskwinie (170 g)

Wykonanie:
  1. Poprzedniego dnia wieczorem wymieszać chia i płatki z mlekiem, zastawić do lekkiego napęcznienia na około 15 minut i jeszcze raz wymieszać. Wstawić na noc do lodówki.
  2. Następnego dnia rano brzoskwinie umyć, usunąć pestkę i zmiksować na mus. Część musu wymieszać z puddingiem, a resztę wyłożyć na wierzch.

Całość (z użyciem mleka krowiego 1,5% tłuszczu) dostarcza:
Cukry: 17,6 g

Małgorzata Rusek / Dietetyk

Dietetyk z wykształcenia i pasji. Absolwentka SGGW w Warszawie. Kieruje się wiedzą opartą na dowodach naukowych, którą stale pogłębia zarówno samodzielnie, jak i uczestnicząc w szkoleniach i kursach. Wegetarianka i miłośniczka książek.

W przepisach często nie podaję ilości składników, chyba że jest to istotne, ponieważ są one zależne od indywidualnego zapotrzebowania.
Zalecenia odnośnie zdrowego odżywiania kieruję do zdrowych osób dorosłych o przeciętnej aktywności fizycznej. W przypadku innych osób mogą się one różnić.
Zdjęcia potraw oraz wszystkie teksty są mojego autorstwa i podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wykorzystywanie ich bez mojej zgody jest zabronione.

Copyrights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Templatelib